Kodeks drogowy
Stan prawny: luty 2014r
Linki sponsorowane
Wróć do: prawo drogowe
Pytania prawne (1):

dawid
2015-03-26 23:33:29
Odpowiedzi: 4
Witam . Mam Mastera w dowodzie jest napisane że mam 2 tony na haku czy mogę ciągnąć przyczepę o DMC 2700 kg ??? jak nie to co bym musiał zrobić żeby było OK czy idzie zwiększyć masę na haku jak tak to w jaki sposób ??
Odpowiedzi (4):
Michael driver
2015-04-22 16:15:06
Odpowiadając wprost na tak zadane pytanie: TAK,możesz, ale... jeżeli RMC przyczepy nie przekroczy 2 ton. Oczywiście 2,7t bez problemu też pociągnie, ale chodzi o to, żeby było zgodnie z prawem, tak?:) Zatem:dowiedz się skąd akurat taki limit masz "na haku", czy tyle pozwala Renault do tego konkretnie modelu, czy po prostu hak ma homologację do 2t. Jeżeli to "wina haka" to wymieniasz na właściwy i już, a jeżeli to ogr. producenta auta to nie można więcej. Raczej to hak, bo wg przepisów RMC przyczepy nie może byc większa niż RMC pojazdu ją ciągnącego i budowa auta POWINNA byc na to przygotowana, ale nie musi... Zatem jeżeli DMC Mastera to np. 3,5t (zajrzyj do dow.rej.), to możesz zapiąc drugie tyle, pod warunkiem, że hak ma na tyle homologację. I muszisz pamiętac, że jak ciągniesz przyczepę o RMC 2700kg, to RMC Mastera nie może byc mniejsze!
Michael driver
2015-04-22 16:25:13
Nie napisałem, że przy takiej wadze przyczepy muszisz miec kat. E do B, ale uznałem, że to wiesz:)
Gość
2015-11-12 20:00:34
Pan Michael Driver jest w ogromnym błędzie i pisze same głupoty. Proponuję doczytać, chyba że weźmiesz odpowiedzialność za swoje brednie na drodze.
Gość
2016-02-15 19:42:53
dzień dobry mam renault mastera 2009 r masa własna 1887 kg maksymalna masa całkowita 3300 i dopuszczalna masa całkowita 3300 kg mam prawojazdy K b i chciał bym podpiąć lawete rzeby przewieść opryskiwać o wadze 350 kg czy mogę ciągnać wtedy lawete
Dodaj odpowiedź:
Inne pytania:
