Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks drogowy | Ustawa prawo o ruchu drogowym
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks drogowy

Prawo o ruchu drogowym
Portal informacyjny
A A A

Kodeks drogowy

Stan prawny: luty 2014r
Linki sponsorowane

Wróć do: prawo drogowe

Pytania prawne (1):
Większe okno
Kamil
2017-08-18 18:00:13
Odpowiedzi: 1
Nie mam pojęcia co o tym myśleć, tak więc jadąc ulica pojazd rozpoczął włączanie się do ruchu cofajac, No a mi się spieszylo to widziałem przejazd za samochodem cofajacym ze 2-3m to pomysłem że się zamieszczę,gdy już podjezdzalem pod samochód włączający się do ruchu on jeszcze cofnął tak że ledwo co przejechałem nie powodując kolizji,wiem że powinienem się zatrzymać i pozwolić mu się włączyć ale w takiej sytuacji jeżeli spowodowana została kolizja wina była by po czyjej stronie??
Odpowiedzi (1):
www.uzywaneopony.net
2017-08-19 19:50:08
Opis sytuacji nie do końca jest jasny. Na pewno pojazd włączający się do ruchu musi ustąpić wszelkim innym pojazdom na drodze. Musimy mieć jednak pewność że kierowca włączał się do ruchu a nie wykonywał manewr na drodze. Natomiast mozna rozważyć taka sytucję. Na stosunkowo wąskiej drodze, kierowca wyjeżdża z bramy. Pozostawia auto cześciowo na chodniku przed bramą, częściowo na drodze a sam udaje się zamknąć bramę. Wówczas jadąc drogą ominięce pojazdu / przeszkody (przy zachowaniu ostrozności) wydaje się byc naturalne. Podobnie możemy potraktować opisaną sytuacje.
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

Czy można przewozić 7 latka 130cm w podstawce na przednim siedzeniu samochodu?
Dodano: 2017-08-18 00:51:02 przez: 2017-08-18 00:51:02
Pierwsze badanie techniczne pojazdu z fabryczną instalacją gazową Po zakupie z salonu , kiedy powinno być przeprowadzone ?
Dodano: 2017-08-17 09:18:33 przez: 2017-08-17 09:18:33
czy obowiązkiem jest wyposażenie pojazdu samochodowego w gaśnicę
Dodano: 2017-08-21 17:38:05 przez: 2017-08-21 17:38:05
Czy w wieku senioralnym miedzy 65-68 można ukończyc kurs i zdac egzamin na prawo jazdy czu też jest ograniczenie wiekowe/wyłączając
Dodano: 2017-08-21 21:47:15 przez: 2017-08-21 21:47:15
Do góry
WORD pomorskie WORD zachodniopomorskie WORD warmińsko-mazurskie WORD podlaskie WORD mazowieckie WORD kujawsko-pomorskie WORD wielkopolskie WORD lubuskie WORD lubelskie WORD łódzkie WORD dolnośląskie WORD opolskie WORD ślskie WORD świętokrzyskie WORD podkarpackie WORD małopolskie