Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks drogowy | Ustawa prawo o ruchu drogowym
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks drogowy

Prawo o ruchu drogowym
Portal informacyjny
A A A

Kodeks drogowy

Ustawa prawo o ruchu drogowym
Stan prawny: grudzień 2014r.

RUCH ROGOWY

Rozdział 1 - Ruch pieszych

Art. 11.

1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.

2. Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.

3. Piesi idący jezdnią są obowiązani iść jeden za drugim. Na drodze o małym ruchu, w warunkach dobrej widoczności, dwóch pieszych może iść obok siebie.

4. Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.

4a. Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

5. Przepisów ust. 1–4a nie stosuje się w strefie zamieszkania. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Art. 12.

1. Kolumna pieszych, z wyjątkiem pieszych w wieku do 10 lat, może się poruszać tylko prawą stroną jezdni.

2. Do kolumny pieszych w wieku do 10 lat stosuje się odpowiednio przepisy art. 11 ust. 1 i 2.

3. Liczba pieszych idących jezdnią w kolumnie obok siebie nie może przekraczać 4, a w kolumnie wojskowej – 6, pod warunkiem że kolumna nie zajmuje więcej niż połowy szerokości jezdni.

4. Piesi w wieku do 10 lat mogą iść w kolumnie tylko dwójkami pod nadzorem co najmniej jednej osoby pełnoletniej.

5. Długość kolumny pieszych nie może przekraczać 50 m. Odległość między kolumnami nie może być mniejsza niż 100 m.

6. Jeżeli przemarsz kolumny pieszych odbywa się w warunkach niedostatecznej widoczności:

7. Zabrania się:

Art. 13.

1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.

2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.

4. Jeżeli na drodze znajduje się przejście nadziemne lub podziemne dla pieszych, pieszy jest obowiązany korzystać z niego, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

5. Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.

6. Przechodzenie przez torowisko wyodrębnione z jezdni jest dozwolone tylko w miejscu do tego przeznaczonym.

7. Jeżeli wysepka dla pasażerów na przystanku komunikacji publicznej łączy się z przejściem dla pieszych, przechodzenie do i z przystanku jest dozwolone tylko po tym przejściu.

8. Jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej jezdni uważa się za przejście odrębne. Przepis ten stosuje się odpowiednio do przejścia dla pieszych w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką lub za pomocą innych urządzeń na jezdni.

Art. 14.

Zabrania się:

Art. 15.

Przepisów art. 11–14 nie stosuje się w razie zamknięcia ruchu pojazdów na drodze.

Alina
2014-03-24 21:35:07
Odpowiedzi: 2
Przechodziłam przez ulicę, w odlegości około 80 m od pasów, na której nie było ruchu pojazdów. Strażnicy miejscy wlepili mi mandat 50 zł za przechodzenie przez ulicę w miejscu niedozwolonym. Czy to jest zgodne z art. 13 pkt. 3 Kodeksu drogowego? Serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedzi (2):
TB
2014-03-25 10:15:48
Art. 13.3. na wstępie odnosi się do art. 13.2. który mówi że pieszy może przechodzić przez jezdnię poza przejściem gdy odległość do przejścia przekracza 100m. Skoro przechodziła Pani w odległości 80m od przejścia to było to niezgodne z tym art.
Gość
2014-12-09 23:05:41
Przez takie złe założenia jak Pani są wypadki :( Nie było pojazdów - przejechałem na czerwonym, na przejeździe itd. Ogarnijcie się ludzie - więcej samokrytyki i chociaż trochę zainteresowania się tematem ruchu drogowego nawet jeśli jest się tylko pieszym ! To dla bezpieczeństwa - pozdrawiam.
Dodaj odpowiedź
Gość
2014-04-01 17:17:05
Odpowiedzi: 2
Witam, dziś koło godz. 11 otrzymałem mandat za wejście na pasy: na podstawie art. 92 § 1 K.W. (Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego,podlega karze grzywny albo karze nagany.) Z opisem iż nie zastosowałem się do sygnalizatora S-5, nadający sygnał czerwony dla mojego kierunku. Sytuacja wygląda następująco, iż jezdnia jest dwukierunkowa, dwu pasmowa, pomiędzy pasami kierunku jest na przejściu dla pieszych wysepka z sygnalizatorem. Wszedłem na pasy (najpierw spojrzałem czy nic nie nadjeżdża), doszedłem do tej wysepki, lecz nie przekroczyłem sygnalizatora. Dopiero gdy sygnalizator wskazał kolor zielony, przeszedłem za niego i na druga stronę jezdni. Po czym policja mnie zatrzymała i wystawiła mandat. Czy mam jakieś szanse na skuteczne odwołanie się od mandatu?
Odpowiedzi (2):
Gość
2014-04-01 19:36:54
Po pierwsze jeśli nie masz świadków to z góry jesteś na straconej pozycji, a patrol na ogół składa się z 2 funkcjonariuszy. Po drugie jeśli miałeś jakiekolwiek wątpliwości to miałeś prawo odmówić przyjęcia mandatu i wybrać sądowe rozstrzygnięcie. I o takiej możliwości powinieneś zostać poinformowany. W tym momencie nie widzę takiej szansy.
TB
2014-04-03 16:04:16
Niestety ale "nie przekroczyłem sygnalizatora" nie jest żadnym argumentem przy sygnalizatorze S-5 dla pieszych. W rozp. a spr. znaków i sygnałów w 98.2. czytamy: Sygnały świetlne dla pieszych nadawane przez sygnalizator S-5 oznaczają: sygnał zielony — zezwolenie na wejście na przejście dla pieszych, przy czym sygnał zielony migający oznacza, że za chwilę zapali się sygnał czerwony i pieszy jest obowiązany jak najszybciej opuścić przejście, sygnał czerwony — zakaz wejścia na przejście. Nigdzie nie jest napisane że "ZA SYGNALIZATOR" tylko NA PRZEJŚCIE.
Dodaj odpowiedź
TB
2014-04-03 16:02:52
Odpowiedzi: 0
Niestety ale "nie przekroczyłem sygnalizatora" nie jest żadnym argumentem przy sygnalizatorze S-5 dla pieszych. W rozp. a spr. znaków i sygnałów w 98.2. czytamy: Sygnały świetlne dla pieszych nadawane przez sygnalizator S-5 oznaczają: sygnał zielony — zezwolenie na wejście na przejście dla pieszych, przy czym sygnał zielony migający oznacza, że za chwilę zapali się sygnał czerwony i pieszy jest obowiązany jak najszybciej opuścić przejście, sygnał czerwony — zakaz wejścia na przejście. Nigdzie nie jest napisane że "ZA SYGNALIZATOR" tylko NA PRZEJŚCIE.
Gość
2014-04-07 11:36:21
Odpowiedzi: 2
Witam.Czy mogę przejść na czerwonym świetle po przejściu z sygnalizacją świetlną uruchamianą przez pieszego? Jeżeli tak,to w jakiej sytuacji? Pozdrawiam TŁ
Odpowiedzi (2):
Gość
2014-04-15 13:31:52
zgodnie z przepisami NIE. ale teoretycznie w razie wyższej konieczności np. w celu uratowania dziecka które tam wbiegło pewnie nikt by mandatu nie wlepił ;)
Gość
2014-08-08 12:18:31
stojąc na chodniku stoisz przed przejściem dla pieszych, wystarczyło że postawiłeś stopę na jezdni ze znakiem poziomym przejścia dla pieszych i popełniłeś wykroczenie, jeśli sygnalizator nadawał sygnał czerwony
Dodaj odpowiedź
Gość
2014-05-09 22:46:06
Odpowiedzi: 3
corka jeżdzi na rowerze a ja ide pieszo obok niej op której stronie jezdni mamy się poruszac
Odpowiedzi (3):
polkmn
2014-05-14 20:05:09
Nie masz prawa iść obok niej jezdnią.
Gość
2014-05-22 12:50:40
jeśli córka ma mniej niż 10 lat powinnyście iść po chodniku (będzie traktowana jako pieszy). Jeśli nie ma chodnika to idziecie po jezdni po jej lewej stronie i macie obowiązek zejść z niej kiedy zbliża się pojazd.
Gość
2014-12-09 23:12:32
Albo jeśli jest możliwość cały czas poboczem :)
Dodaj odpowiedź
Jagoda
2014-05-20 16:07:06
Odpowiedzi: 1
Jutro zdaję test rowerowy trzymacie za mnie kciuki?! ._.
Odpowiedzi (1):
Gość
2014-08-08 12:12:54
zachować zimną krew
Dodaj odpowiedź
gosc
2014-05-23 20:37:26
Odpowiedzi: 1
Co grozi za potrącenie na przejsciu na pieszych pieszego i ucieczka z miejsca zdarzenia?
Odpowiedzi (1):
Gość
2014-12-09 23:18:27
Napiszę coś w tematyce :) Jeśli pieszy jest na pasach, a przejeżdżasz prawdopodobnie WYMUSZASZ ! Dodatkowo przypominam, że przed przejściami zwalniamy poniżej maksimum oraz NIE WYPRZEDZAMY I NIE OMIJAMY PRZED ANI NA PRZEJŚCIU ! Najgorsze rzecz zaraz po potrąceniu jaką możesz zrobić ! Jeśli to robisz nie powinieneś prowadzić jak również czeka Cię 10 punktów ! Wyprzedzać można bez zmiany pasa - wystarczy, że wysuniesz swój przód pojazdu przed kogoś na sąsiednim, więc ostrożności !
Dodaj odpowiedź
Gość
2014-05-23 20:46:04
Odpowiedzi: 3
Witam, chcialem spytac co grozi 19 letniemu kierowcy za potrącenie pieszego na pasach i ucieczke...?
Odpowiedzi (3):
Tomek
2014-05-28 23:33:28
niestety - potrącenie i ucieczka jest na równi traktowana jak potrącenie przez pijanego kierowcę (do tego dochodzi nieudzuelenie pomocy). Kara to bodajże do 3 lat bezwzględnego pozbawienia wolności (oczywiście to maksymalny wymiar kary).
Gość
2014-05-31 21:20:03
Na jaki okres mogą byc zatrzymane kierowcy prawo jazdy?
Gość
2014-12-15 11:06:25
W zależności od kwalifikacji czynu. Może być od miesiąca do dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Ponadto w przypadku gdy sprawca zbiegł a zostanie ustalone sprawstwo, wówczas wszystkie koszty leczenia oraz odszkodowania idą z OC sprawcy. A w związku z faktem iż sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia ubezpieczyciel zgodnie z ustawą wypłaci odszkodowanie poszkodowanemu ale ma prawo regresu na sprawcy z uwagi na jego ucieczkę z miejsca zdarzenia. A wiec że kogoś potrącisz odpowiedzialność karna to jedno a następnie konsekwencje finansowe z ubezpieczycielem które mogą zrujnować życie w przypadku 19 latka.
Dodaj odpowiedź
Gość
2014-05-25 14:53:45
Odpowiedzi: 0
Parę dni temu miałem taką nieciekawą sytuację na przejściu dla pieszych. Rozejrzałem się, zwolniłem, żeby przepuścić osoby znajdujące się na środku przejścia, one zeszły z drogi, bo \\"zawsze przepuszczam\\" na przejściu. Kolejne były daleko od przejścia, ale okazało się, że jeszcze jedna osoba na tym przejściu była, ale nie widziałem jej. Co z tego, że się \\"upewniłem\\" rozglądając? No i przejechałem jej przed nosem. Mogło się skończyć otarciem bogu ducha winnej kobiety. Efekt? 10 pkt i 350 Boli, ale jak moja wina to co zrobić ;)?
Gość
2014-06-06 21:39:07
Odpowiedzi: 2
Witam za nie zapiete pasy jaka jest kara?
Odpowiedzi (2):
arkadin
2014-06-07 08:31:01
Kłania się wujek google a tam należy wpisać np. taryfikator :) btw zależy kto ma te pasy nie zapiete...
Gość
2014-12-09 23:22:17
Jaki problem zapiąć pasy i przypilnować pasażerów ?! Karą może być utrata zdrowia - innymi słowy musi być kara, żeby nie robić czegoś głupiego ?!
Dodaj odpowiedź
Gość
2014-07-03 16:16:20
Odpowiedzi: 3
Mam pytanie czy to jest słuszne uzasadnienie umorzenia dochodzenia "lat 11 nieprawidłowo wszedł z prawej strony jezdni na przejście dla pieszych w momencie gdy w odległości około 10 metrów znajdował się nadjeżdżający pojazd w następstwie którego doszło do potrącenia go przez kierującego samochodem osobowym" i jeszcze jedno w jakiej odległości powinien być samochód żeby można było wejść na pasy
Odpowiedzi (3):
Gość
2014-08-08 12:09:23
trzeba ocenić prędkość i odległość, a przede wszystkim postawić stopę na jezdni przy krawężniku na przejściu dla pieszych, stojąc na chodniku zgodnie z przepisami nie ma się pierwszeństwa przed nadjeżdżającym pojazdem. a ocena sytuacji zależy od samego siebie czy chcesz być potrącony czy nie.
Robert
2014-09-25 20:16:26
zgodnie z prawem pieszy nie miał prawa wejść na przejście bo jechał samochód wiec pieszy wymusił, pieszy ma pierwszeństwo gdy jest na pasach. Przyjęło się ze pieszy ma pierwszeństwo wchodząc na jezdnie a to błąd wchodzą na drogę jak chcą i kiedy chcą często jeszcze ze słuchawkami w uszach. Święte krowy, karać, karać i jeszcze raz karać.
Przemek_34
2014-12-18 19:55:35
a mnie uwalił na jazdach za to że nie póściłem baby stojącej przy przejściu , widziałem ją jechałem bezpiecznie a ona nie wpraszała się przedemnie . czyli wszystko niby ok a tu nagle hasło "egzamin przerwany" i WORD jest 140 zeta do przodu
Dodaj odpowiedź
Bart
2014-07-07 17:34:20
Odpowiedzi: 2
Czy jest określona strona po której powinien poruszać się pieszy na chodniku lub drodze dla pieszych (znak C-16)?
Odpowiedzi (2):
Gość
2014-08-08 12:04:52
nie ma określonej strony, można korzystać z całej szerokości
Gość
2014-12-09 23:26:59
. . . jeśli nie ma podziału z rowerzystami !
Dodaj odpowiedź
Gość
2014-08-25 21:53:25
Odpowiedzi: 1
Ciekawe skąd babcia 70 letnia, albo nauczyciel chemii ma wiedzieć czy 100m jest od przejścia dla pieszych, jak nie zna sie i nie dowidzi. Pajace ze wsi nad tym przepisem myślały?
Odpowiedzi (1):
Gość
2014-09-28 21:47:39
Odległość jest umowna i nawet burak taki jak ty nie zapłaci mandatu jeżeli będzie to tylko 90 metrów. Jakiejś liczby musieli użyć. Mieli podać w krokach, calach czy ilości przydrożnych słupków.
Dodaj odpowiedź
Oko
2014-09-29 13:39:39
Odpowiedzi: 1
Zastanawia mnie te 100m, ponieważ art.13 pkt.5 wyklucza sytuację 100m mówiąc że nie dotyczy terenu zabudowanego, a przecież jeśli się szuka przejścia, to w terenie zabudowanym, a nie w polu. Więc można przejść przez jednię w mieście jeśli nie ma pasów w odległości 100 m, czy też nie?
Odpowiedzi (1):
Gość
2014-12-09 23:35:27
Nie jeśli występuje torowisko wyodrębnione z jezdni lub są tunele lub przejścia nadziemne. Poza tym nie wolno na zakrętach (ograniczona widoczność) oraz na drogach dwujezdniowych (z pasem zieleni).
Dodaj odpowiedź
Gość
2014-09-29 17:07:25
Odpowiedzi: 2
A czy inwalida i rowerzysta to piesi?
Odpowiedzi (2):
Gość
2014-12-09 23:38:42
Kierujący rowerem poniżej 10 roku życia jest pieszym jak również rolkarze, niepełnosprawni deskorolkarze oraz osoba przeprowadzająca rower . . .
Gość
2014-12-09 23:39:59
Oczywiście po niepełnosprawni powinien być przecinek - nie mam nic do desek :)
Dodaj odpowiedź
Jan
2014-10-03 08:53:48
Odpowiedzi: 2
Czy Państwu podoba się kampania medialna na rzecz bezpieczeństwa pieszych na przejściu i w obrębie przejścia dla pieszych i obarczanie pełną odpowiedzialnością kierujących pojazdami za bezpieczeństwo pieszego. Wydaje się mnie, że pomimo zapowiedzi nie nastąpiła zmiana przepisów i chyba kampania medialna nie powinna ich zmianę wyprzedzać. Doprowadziło to do ostentacyjnych zachowań niektórych pieszych podczas przekraczania przejść, wchodzenia tendencyjnie tuz pod nadjeżdżające pojazdy obraźliwe gesty w stosunku do kierujących którzy nie zatrzymują się przed osobamą oczekująca na przejście czy zbliżającą się do przejścia w każdym przypadku.Myślę, że warunkiem bezpieczeństwa w ruchu drogowym to stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i wzajemne zrozumienie, a nie opieranie bezpieczeństwa na wymowie spotów telewizyjnych. Szczególnie ten ostatni o dwóch pojazdach jednym jadącym z predkością 50 km/h i drugim 60km/h i skutkach zderzenia z pojazdem wycofującym na jezdnie drogi i komentarzem, że wszystko się może zdazyć na drodze to znaczy, że co winniśmy jechać najwyżej 50km/h cały czas bo taka sytuacja może się przecież zdarzyć w każdym miejscu i czasie a gdzie komentarz do tego który wykonuje taki manewr, gdzie jego obowiązek zachowania szczególnej ostrożności itp. Plonem tych metod popularyzacji zasad brd jest nasilenie się wypadków na przejściach dla pieszych. Strach pomyśleć co będzie w zimie kiedy obserwuję, że tzw. azyle dla pieszych w swietle przepisów " telewizyjnych" są nie potrzebne i większość pieszych je ignoruje.Myslę, że najwyższy czas rozpocząć powazna telewizyjną dyskusję na te tematy i doprowadzić do zmian w przepisach wyjaśnić je społeczeństwu, a nie działąć od przypadku do przypadku. Pozdrawiam 9
Odpowiedzi (2):
piesz,kolarz,kierowc
2014-10-30 17:14:48
Popieram.Szczególnie należy pouczyć pieszych do czego służą wysepki i tzw azyle/różnie oznakowane pasami-czasem z przerwą ,czasem bez/.Totalny bałagan nie do opanowania dla przeciętnego pieszego.A generalnie to należałoby uporządkować przepisy,ograniczyć ilość,znaków drogowych na km,zlikwidować szkodliwą,chaotyczną "twórczość interpretacyjną" poszczególnych WORD-ów/sygnalizowanie migaczami wjazdu (!!! -bzdura) na rondo/,różne zasady poruszania się na różnych rondach(zimą niewidoczne pasy na jezdni) itd.itp.Osobny rozdział to masowo, bez przygotowania zasad bezpieczeństwa uruchamiane ścieżki rowerowe(kolizje na skrzyżowaniach:wprowadzić zasadę,że rowerzysta jadący ścieżką rowerową MUSI zwolnić do szybkości pieszego przy przejeżdzaniu przez skrzyżowanie).
Gość
2014-12-09 23:45:29
Nie każde rondo z nazwy jest rondem w rzeczywistości - oglądajcie "Jedź bezpiecznie" :)
Dodaj odpowiedź
Gość
2014-10-05 13:55:12
Odpowiedzi: 0
Jak mam rozumieć Art13. pkt2. Mogę przechodzić przez skrzyżowanie mimo braku pasów dla pieszych?
b
2014-10-11 20:26:03
Odpowiedzi: 1
w czasie bardzo dużej mgły(widoczność tylko z odległości 1metra)uderzono w samochód z handlem obwożnym stojący na krawędzi jezdni czego następstwem było przewrócenie się tego samochodu i przygniecenie osoby kupującej chleb oraz przewrózene się na jezdnię mężczyzny, który odchodził z zakupami od samochodu. nadmieniam, że kierowca i pozostałe osoby były trzeźwe a jedna osoba kupująca ma złamaną noge
Odpowiedzi (1):
Gość
2014-12-09 23:53:12
Nie wiem jakie pytanie, ale rozkminiam, że chodzi o sprawcę . . . Winnym jest pewnie ten, który wjechał - szczególnie, że pojazd tamten był poza jezdnią ! Będzie : nie dostosowanie prędkości choć nie wiem jaka była szybkość . . .
Dodaj odpowiedź
b
2014-10-11 20:28:58
Odpowiedzi: 0
pytanie do wcześniejszego tekstu: jakie są konsekwencje prawne dla kierującego, który uderzył w samochód z handlem obwożnym?
Gość
2014-10-25 18:09:50
Odpowiedzi: 0
Ile osób musi liczyć grupa, aby ją uznać za kolumnę? Czy grupę pieszych na drodze bez chodnika i pobocza liczącą 8 osób w wieku 16 lat można traktować jako kolumnę?
Gość
2014-10-27 17:20:33
Odpowiedzi: 0
Co oznacza w artykule 15 nr.8 odrębnie?
Gość
2014-11-03 18:39:36
Odpowiedzi: 1
Zaczepienie pieszego lusterkiem na chodniku bez skutków ubocznych
Odpowiedzi (1):
Gość
2014-12-09 23:55:24
Jeśli skończyło się bez skutków ubocznych na pieszym jak i na pojeździe :D - po co to pytanie ?
Dodaj odpowiedź
kati
2014-11-09 17:34:28
Odpowiedzi: 1
Czy światła drogowe zmieniamy tylko wówczas gdy mamy do czynienia z kolumną pieszych a pojedynczego pieszego możemy potraktować "długimi" bez żadnych konsekwencji?!
Odpowiedzi (1):
Gość
2014-11-21 10:00:46
Tak. Nie ma obowiazku zmieny swiatel z drogowych na mijania w przypadku pojedycznego pieszego.
Dodaj odpowiedź
Jakiś Analfabeta
2014-11-24 08:51:32
Odpowiedzi: 1
Czy podczas wypadku gdy osoba poszkodowana uszkodzi nam światła lub poplami je krwią dostaniemy odszkodowanie w frankach szwajcarskich.
Odpowiedzi (1):
Gość
2014-12-09 23:57:20
Nie umiesz zmyć krwi ?! Do tego nie trzeba być mordercą :D
Dodaj odpowiedź
Gość
2014-12-06 17:29:14
Odpowiedzi: 1
jak pieszy ma zmierzyć odległość od przejścia
Odpowiedzi (1):
Gość
2014-12-09 23:58:10
"Na oko" wiadomo . . .
Dodaj odpowiedź
Zadaj pytanie:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
powiadom mnie mailem gdy pojawi się odpowiedź
Czy jesteś człowiekiem
 

Do góry
WORD pomorskie WORD zachodniopomorskie WORD warmińsko-mazurskie WORD podlaskie WORD mazowieckie WORD kujawsko-pomorskie WORD wielkopolskie WORD lubuskie WORD lubelskie WORD łódzkie WORD dolnośląskie WORD opolskie WORD ślskie WORD świętokrzyskie WORD podkarpackie WORD małopolskie