Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks drogowy | Ustawa prawo o ruchu drogowym
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks drogowy

Prawo o ruchu drogowym
Portal informacyjny
A A A

Kodeks drogowy

Ustawa prawo o ruchu drogowym
Stan prawny: czerwiec 2023r.

Regulamin

Postanowienia ogólne

Każda osoba korzystająca z seriwsu kodeks-drogowy.org zgadza się z treścią poniższego regulaminu.

Autorzy serwisu starają się aby informacje przedstawione na stronie były rzetelne i aktualne jednak mogą być one traktowane wyłącznie jako dodatkowe lub wstępne źródło informacji.

Zgłaszanie uwag i błędów

Wszelkie reklamacje oraz błędy powinny być zgłaszane poprzez formularze do których linki umieszczone są w stopce serwisu.

Źródło informacji

Głónym źródłem informacji przedstawionych w serwisie kodeks-drogowy.org jest witryna internetowa http://isip.sejm.gov.pl.

Pytania prawne (6):
Większe okno
Gość
2011-07-03 16:50:48
Odpowiedzi: 0
gdzie należy zgłosić wypożyczenie samochodu ?
Gość
2012-12-12 20:00:30
Odpowiedzi: 1
Czy można wyprzedzać w tunelu, na mostach i wiaduktach? W art.24.1 kodeksu drogowego nie ma wzmianki na ten temat.Jest informacja o zakazie cofania,zawracania i zatrzymywania w powyższych miejscach ale nie jest sprecyzowane wyprzedzanie.
Odpowiedzi (1):
Henq
2012-12-13 15:05:01
Jak nie ma zakazu wyprzedzania przed i lini podwójnej ciagłej na którą najedziesz to można.
Dodaj odpowiedź
Gość
2012-12-15 08:43:29
Odpowiedzi: 0
Serdecznie dziękuje za odpowiedż.Pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Dosiego Roku 2013.
Gość
2013-11-20 18:14:58
Odpowiedzi: 3
od ilu lat wzrostu można siedzieć z przodu samochodu
Odpowiedzi (3):
xDox
2014-08-13 11:46:58
12 lat , 150cm
Gyrapoponiussalazaru
2014-08-13 11:47:56
12 lat
Zilopertakomutossos
2014-08-13 11:48:28
150 cema
Dodaj odpowiedź
Ala
2013-11-21 14:07:20
Odpowiedzi: 0
Mieszkam w dzielnicy willowej.Przed moją posesją notorycznie parkuje sąsiad z posesji obok i nie ma znaczenia czy przed jego domem jest wolne miejsce bo on upodobał sobie parkować własnie tutaj. Często utrudnia a nawet uniemożliwia wyjazd z posesji ale niejednokrotnie nie. Chodnik ma szerokość od 1 do 1,5 m więc parkowanie kołami jednej strony ogranicza swobodę poruszania sie pieszych. Ulica jest dwukierunkowa ale wąska i jeżdża po niej autobusy. Nawet w czasie dużego remontu mojego domu parkował na wiele godzin ( całą noc i w ciągu dnia) przed moim domem prowokując konflikt pomimo próśb i wyjaśnień że jest to niebezpieczne. Jak mogę skutecznie zadziałać zeby oduczyć sąsiada od parkowania przed moim domem tym bardziej że mógłby bez przeszkód parkować przed swoim.
mambas
2014-06-04 21:41:47
Odpowiedzi: 0
Mieszkam w bloku.Wzdłuż klatek przebiega uliczka dojazdowa prowadząca do dalszych posesji.Uliczka na początkowym odcinku jest bardzo wąska(uliczka odchodzi od głównej ulicy i właśnie tam mam jest jej początek).Wjeżdżąjąc w nią możemy parkować wzdłuż niej po lewej stronie ustawiając się na szerokim chodniku pod kątem. Po prawej stronie uliczki na początkowym jej odcinku jest wąski chodnik służący głównie do wymijania się samochodów, lub niektórym kierowcom do zastawiania go autami w całości wzdłóż uliczki.Uff...A teraz o co chodzi.Ja przed blokiem parkuję pod skosem wjeżdżjąc na lewy chodnik/parking. Problem zaczyna się kiedy wyjeżdżam z miejsca parkingowego, i chcę wycofać się 10 metrów do początku uliczki i wyjechać na główną. Można wracać nawet 4 razy na swoje miejsce non- stop ustępując miejsca co chwilę pojawiającym się w uliczce pojazdom, które właśnie w nią wjechały. Rozumiem jadę tyłem i nie mam żadnych praw, więc tłukę te amortyzatory o krawężnik w te i z powrotem. Mogę też pojechać w uliczkę głębiej, gdzie jest szerzej, CZASEM można tam zawrócić i pędzić do wylotu z powrotem.Ale tam znowu kierowcy, którzy właśnie wjechali i oni uważają,że mają pierwszeństwo. Wjadą w tą ulicę i stoją jak te muły, chociaż czasem mogliby zaparkować w wolnym miejscu tym samym ustępując drogę. Dodam, że jak ja wjeżdżam staram się ustąpić zawsze. Pytanie jest takie kto ma komu w uliczce ustąpić ten kto wjeżdża czy wyjeżdża?
Zadaj pytanie:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Do góry
WORD pomorskie WORD zachodniopomorskie WORD warmińsko-mazurskie WORD podlaskie WORD mazowieckie WORD kujawsko-pomorskie WORD wielkopolskie WORD lubuskie WORD lubelskie WORD łódzkie WORD dolnośląskie WORD opolskie WORD ślskie WORD świętokrzyskie WORD podkarpackie WORD małopolskie