Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks drogowy | Ustawa prawo o ruchu drogowym
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks drogowy

Prawo o ruchu drogowym
Portal informacyjny
A A A

Kodeks drogowy

Stan prawny: luty 2014r
Linki sponsorowane

Wróć do: znaki nakazu

Pytania prawne (1):
Większe okno
Gość
2012-05-21 23:31:33
Odpowiedzi: 2
Jak to się ma do znaków łamanych C-13-C-16 i C-13|C-16? Skąd się biorą setki tych znaków, skoro nie ma ich w żadnym kodeksie? Czy to jest jakiś wyjęty spod prawa wytwór fantazji zarządców dróg? Jak rowerzyści mają je interpretować?
Odpowiedzi (2):
W2
2013-07-21 11:16:29
§ 40. 1.
Umieszczone na jednej tarczy symbole znaków C-13 i C-16 oznaczają, że droga jest przeznaczona dla pieszych i kierujących rowerami jednośladowymi; ruch pieszych i rowerzystów odbywa się:
1) Na całej powierzchni, jeżeli symbole oddzielone są kreską poziomą,
2) Odpowiednio po stronach drogi wskazanych na znaku, jeżeli symbole są oddzielone kreską pionową.
Gość
2014-08-27 11:51:51
"Art.2. p.7 droga dla rowerów – drogę lub jej część przeznaczoną do ruchu rowerów, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi; droga dla rowerów jest oddzielona od innych dróg lub jezdni tej samej drogi konstrukcyjnie lub za pomocą urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego" "Art.33. p.1 Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym." Wynika z tego (moim zdaniem), że: a) droga dla pieszych i rowerów, to nie droga dla rowerów b) nie ma obowiązku korzystania z drogi dla pieszych i rowerów chyba, że jest to znak c-13 c-16 z pionową linią. W owym przekonaniu utwierdza mnie fakt stosowania, lub nie, w zależności od sytuacji, wraz za znakami c-13 c-16 znaku b-9 przy jezdni. Jeśli się mylę, proszę o sprostowanie wraz z podaniem podstawy prawnej. Z poważaniem Jacek
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

Ile metrów ma kolumna pieszych?
Dodano: 2012-05-18 20:42:59 przez: 2012-05-18 20:42:59
Mieszkam w Łodzi. Ostatnio dostałam nandat za parkowanie na Al. Kościuszki przed ul.6 Sierpnia. Miałam nocą zaparkowany
Dodano: 2012-05-18 15:06:43 przez: 2012-05-18 15:06:43
piesi korzystając z jezdni którą stroną chyba lewą no nie?
Dodano: 2012-05-22 17:12:39 przez: 2012-05-22 17:12:39
Wyjeżdżałam z drogi podporządkowanej na skrzyżowanie jadąc w kierunku do przodu. Będąc na środku skrzyżowania wjeżdżając
Dodano: 2012-05-22 21:40:23 przez: 2012-05-22 21:40:23
Do góry
WORD pomorskie WORD zachodniopomorskie WORD warmińsko-mazurskie WORD podlaskie WORD mazowieckie WORD kujawsko-pomorskie WORD wielkopolskie WORD lubuskie WORD lubelskie WORD łódzkie WORD dolnośląskie WORD opolskie WORD ślskie WORD świętokrzyskie WORD podkarpackie WORD małopolskie