Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks drogowy | Ustawa prawo o ruchu drogowym
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks drogowy

Prawo o ruchu drogowym
Portal informacyjny
A A A

Kodeks drogowy

Stan prawny: luty 2014r
Linki sponsorowane

Wróć do: przepisy dodatkowe o ruchu rowerow motorowerow pojazdow zaprzegowych

Pytania prawne (1):
Większe okno
Gość
2018-08-11 22:26:58
Odpowiedzi: 1
Witam. Mam pytanie - czy jadąc rowerem "sportowym" - czyli takim profesjonalnym, używanym na oficjalnych zawodach triathlonowych, czy szosowych, muszę używać tzw. "ciągu pieszo-rowerowego", czyli pseudo "ścieżki rowerowej" wyznaczonej na części chodnika - BARDZO NIERÓWNEGO - jeżeli taki jest przy drodze wojewódzkiej? (wylot z Warszawy w kierunku Kampinosu). Czy mogę wówczas normalnie korzystać z drogi, jak każdy kierujący pojazdem? z zachowaniem wymaganej ostrożności oczywiście.Na takiej "ścieżce" poruszają się rowerzyści (w tym dzieci) z prędkościami poniżej 10 km/h, a ja jeżdżę w ok.40 km/h. Proszę o potwierdzenie swojej odpowiedzi jakimś "paragrafem"
Odpowiedzi (1):
Gość
2018-10-05 03:28:01
Art. 33. 1. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić.
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

Jezdnia, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest do jazdy - dla pojazdów. Do chodzenia są chodniki. Wchodząc na jezdnię
Dodano: 2018-08-10 14:41:37 przez: 2018-08-10 14:41:37
Jezdnia, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest do jazdy - dla pojazdów. Do chodzenia są chodniki. Wchodząc na jezdnię
Dodano: 2018-08-10 14:37:08 przez: 2018-08-10 14:37:08
A nice place to learn how to drive: www.krustojumi.lv/
Dodano: 2018-08-14 13:50:59 przez: 2018-08-14 13:50:59
czy emeryt moze parkowac na mijscu wyznaczonym dla inwalidy
Dodano: 2018-08-17 17:38:25 przez: 2018-08-17 17:38:25
Do góry
WORD pomorskie WORD zachodniopomorskie WORD warmińsko-mazurskie WORD podlaskie WORD mazowieckie WORD kujawsko-pomorskie WORD wielkopolskie WORD lubuskie WORD lubelskie WORD łódzkie WORD dolnośląskie WORD opolskie WORD ślskie WORD świętokrzyskie WORD podkarpackie WORD małopolskie