Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks drogowy | Ustawa prawo o ruchu drogowym
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks drogowy

Prawo o ruchu drogowym
Portal informacyjny
A A A

Kodeks drogowy

Stan prawny: luty 2014r
Linki sponsorowane

Wróć do: zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu

Pytania prawne (1):
Większe okno
Gość
2016-03-21 23:48:39
Odpowiedzi: 5
Czy należy włączać lewy kierunkowskaz kiedy znak T6 rzeczywisty przybieg dróg wskazuje drogę z pierwszeństwem \\"po łuku\\"? Droga na wprost to wjazd na podporządkowaną a my po łuku jedziemy lekko w lewo.
Odpowiedzi (5):
Gość
2016-03-24 16:41:45
należy kolego ,tak mówią przepisy i zdrowy rozsądek
MrErdek1
2016-03-27 01:05:29
Zdrowy rozsądek nakazuje stosowanie się do obowiązujących zasad ruchu zapisanych w ustawie a nie na stronach WORD. Zapisy ustawowe mówią, że sygnalizuje się zamiar zmiany kierunku jazdy, a jazda drogą z pierwszeństwem bez zmiany kierunku na przeciwny i bez jej opuszczania (na zjazdach by z niej zjechać na nieruchomość gruntową, lub ma skrzyżowaniach by wjechać z niej na inna drogę) nie jest zmianą kierunku jazdy więc jedziemy przy jej prawej krawędzi (art.16.4 P.r.d. i niczego nie sygnalizujemy, a chłopski rozum egzaminatorów WORD podpowiada, że jak się nie kręci kierownicą to się nie skręca.
Gość
2016-04-08 08:58:10
mredek1 ale bzdury widać że jeździsz bmw i kierunkowskazy nie są ci potrzebne. jadąc po łuku nie sygnalizujemy, nie dlatego że jest to droga główna a dlatego że jest to jazda po łuku drogi, natomiast na skrzyżowaniu z łamany pierwszeństwem już należy sygnalizowac czy jedziemy w prawo czy w lewo nawet jeżeli nadal naszym wyborem będzie kontynuacja drogi z pierwszeństwem
Gość
2019-04-22 19:20:12
Oczywiście że mredek1 ma rację, tabliczka z pierwszeństwem w prawo to sygnalizujemy, jadąc na wprost nie dajemy kierunkowskazu lewego !!!! a gdyby jeszcze dołożyć drogę w lewo a my jedziemy prosto to dajemy kierunkowskaz w lewo czy nie, zastanowić się ci co mają problem z ruchem drogowym.
olo
2020-02-04 23:22:00
Po co ta dyskusja ! Kodeks jest jasny. Tablica T6 nie zwalnia (!) nas od używania kierunkowskazu. Nie można tu robić wyjątków !!!
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

czy jest i jeśli tak to jakiee ograniczenie prędkości dla rowerów na ścieżce rowerowej? słyszałem, że 25 km/h
Dodano: 2016-03-18 12:37:31 przez: 2016-03-18 12:37:31
czy można cofać na drodze jednokierunkowej
Dodano: 2016-03-18 11:17:00 przez: 2016-03-18 11:17:00
Czy po przekroczeniu 24 pkt z automatu starosta zabiera prawo jazdy czy wyznacza termin złożenia egzaminu po którym gdy
Dodano: 2016-03-22 08:51:56 przez: 2016-03-22 08:51:56
Ja mam też pytanie do portalui.Czy na pytania gości się nie odpowiada ,czy wszystkich korzystających
Dodano: 2016-03-22 13:09:33 przez: 2016-03-22 13:09:33
Do góry
WORD pomorskie WORD zachodniopomorskie WORD warmińsko-mazurskie WORD podlaskie WORD mazowieckie WORD kujawsko-pomorskie WORD wielkopolskie WORD lubuskie WORD lubelskie WORD łódzkie WORD dolnośląskie WORD opolskie WORD ślskie WORD świętokrzyskie WORD podkarpackie WORD małopolskie